Синоними за 'доаргатува':

доаргатува (св.)
[ до-ар-га-ту-ва ]
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК