Синоними за 'домен':

домен (м.)
[ до-мен ]
види:
Толковник
Други речници
синоними:
област (ж.), подрачје (ср.)
колокации:

анаграми:
демон, моден
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК