Синоними за 'донжуанство':

донжуанство (ср.)
[ дон-жу-ан-ство ]
види:
Толковник
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК