Синоними за 'донкихотство':

донкихотство (ср.)
[ дон-ки-хот-ство ]
види:
Правописен
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК