Синоними за 'доходен':

доходен (прид.)
[ до-хо-ден ]
види:
Толковник
синоними:
рентиран (прид.), убав (прид.)
антоними:
недоходен (прид.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК