Синоними за 'друсаница':

друсаница (ж.)
[ дру-са-ни-ца ]
види:
Толковник
Правописен
синоними:
тресење (ср.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК