Синоними за 'дунда':

дунда (несв.)
[ дун-да ]
види:
Толковник
синоними:
мрмори (несв.)
дунда (ж.)
[ дун-да ]
види:
Толковник
синоними:

колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК