Синоними за 'дуљбија':

дуљбија (ж.)
[ дуљ-би-ја ]
види:
Толковник
синоними:
дурбин (м.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК