Синоними за 'едукативен':

едукативен (прид.)
[ е-ду-ка-ти-вен ]
види:
Толковник
Правописен
синоними:

колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК