Синоними за 'жолчен':

жолчен (прид.)
[ жо-лчен ]
види:
Толковник
синоними:
зајадлив (прид.), злобен (прид.), пакосен (прид.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК