Синоними за 'заболен':

заболен (прид.)
[ за-бо-лен ]
види:
Толковник
синоними:
воспален (прид.)
колокации:

анаграми:
заоблен
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК