Синоними за 'завод':

завод (м.)
[ за-вод ]
види:
Толковник
Правописен
синоними:
институција (ж.)
колокации:

анаграми:
одзва
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК