Синоними за 'завршеток':

завршеток (м.)
[ за-вр-ше-ток ]
види:
Толковник
синоними:
дно (ср.), крај (м.), сетнина (ж.), финализација (ж.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК