Синоними за 'заголи':

заголи (св.)
[ за-го-ли ]
види:
Толковник
синоними:
одголи (св.)
анаграми:
загоил, залоги
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК