Синоними за 'заградиште':

заградиште (ср.)
[ за-гра-диш-те ]
види:
Други речници
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК