Синоними за 'задрапа':

задрапа (св.)
[ за-дра-па ]
види:
Толковник
синоними:
зачеша (св.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК