Синоними за 'залп':

залп (м.)
[ залп ]
види:
Толковник
синоними:
плотун (м.), салва (ж.)
колокации:

анаграми:
плаз
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК