Синоними за 'занесеник':

занесеник (м.)
[ за-не-се-ник ]
види:
Толковник
Правописен
синоними:
заборавеник (м.), фанатик (м.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК