Синоними за 'занимација':

занимација (ж.)
[ за-ни-ма-ци-ја ]
види:
Толковник
синоними:
разонода (ж.), хоби (ср.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК