Синоними за 'записничар':

записничар (м.)
[ за-пис-ни-чар ]
види:
Толковник
Правописен
синоними:
секретар (м.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК