Синоними за 'запласкоти':

запласкоти (св.)
[ за-пла-ско-ти ]
види:
Толковник
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК