Синоними за 'зараза':

зараза (ж.)
[ за-ра-за ]
види:
Толковник
синоними:
инфекција (ж.)
колокации:

анаграми:
зазраа
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК