Синоними за 'затутулен':

затутулен (прид.)
[ за-ту-ту-лен ]
види:
Толковник
синоними:
заостанат (прид.), ограничен (прид.), стуткан (прид.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК