Синоними за 'игловиден':

игловиден (прид.)
[ иг-ло-ви-ден ]
види:
Толковник
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК