Синоними за 'издаваштво':

издаваштво (ср.)
[ из-да-ва-штво ]
види:
Толковник
синоними:

колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК