Синоними за 'издаток':

издаток (м.)
[ из-да-ток ]
види:
Толковник
синоними:
арч (м.), давачка (ж.), мастраф (м.), расход (м.), трошок (м.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК