Синоними за 'издашен':

издашен (прид.)
[ из-да-шен ]
синоними:
обилен (прид.)
анаграми:
задишен, здишнеа
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК