Синоними за 'изнабоде':

изнабоде (св.)
[ из-на-бо-де ]
види:
Толковник
синоними:
избоде (св.), набоде (св.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК