Синоними за 'инволвира':

инволвира (св. и несв.)
[ ин-вол-ви-ра ]
види:
Други речници
синоними:
вклучи (св.), вмеша (св.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК