Синоними за 'инфлуенција':

инфлуенција (ж.)
[ ин-флу-ен-ци-ја ]
види:
Толковник
Правописен
синоними:
влијание (ср.), грип (м.), треска (ж.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК