Синоними за 'испопаѓа':

испопаѓа (св.)
[ ис-по-па-ѓа ]
види:
Толковник
синоними:
накапе (св.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК