Синоними за 'испопредаде':

испопредаде (св.)
[ ис-по-пре-да-де ]
види:
Толковник
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК