Синоними за 'исфорсиран':

исфорсиран (прид.)
[ ис-фор-си-ран ]
види:
Толковник
синоними:
изнасилен (прид.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК