Синоними за 'казнивост':

казнивост (ж.)
[ ка-зни-вост ]
види:
Толковник
синоними:
криминализација (ж.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК