Синоними за 'камениште':

камениште (ср.)
[ ка-ме-ни-ште ]
види:
Толковник
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК