Синоними за 'кантина':

кантина (ж.)
[ кан-ти-на ]
види:
Толковник
синоними:
кујна (ж.), менза (ж.)
колокации:

анаграми:
накинат, натакни
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК