Синоними за 'кибар':

кибар (прид.)
[ ки-бар ]
види:
Толковник
Б. Конески
синоними:
горд (прид.), достоинствен (прид.), елегантен (прид.), отмен (прид.), педантен (прид.), уреден (прид.)
анаграми:
краби
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК