Синоними за 'клукајдрвец':

клукајдрвец (м.)
[ клу-кајд-рвец ]
види:
Толковник
синоними:

колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК