Синоними за 'когнитивен':

когнитивен (прид.)
[ ког-ни-ти-вен ]
синоними:
спознаен (прид.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК