Синоними за 'конфигурира':

конфигурира (св. и несв.)
[ кон-фи-гу-ри-ра ]
види:
Други речници
синоними:
уреди (св.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК