Синоними за 'копулација':

копулација (ж.)
[ ко-пу-ла-ци-ја ]
види:
Други речници
синоними:

колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК