Синоними за 'копјевиден':

копјевиден (прид.)
[ коп-је-ви-ден ]
види:
Толковник
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК