Синоними за 'копјоносец':

копјоносец (м.)
[ коп-јо-но-сец ]
види:
Толковник
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК