Синоними за 'кормилари':

кормилари (несв.)
[ кор-ми-ла-ри ]
види:
Други речници
синоними:
навигира (св. и несв.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК