Синоними за 'кородира':

кородира (св. и несв.)
[ ко-ро-ди-ра ]
види:
Толковник
синоними:
рѓа (несв.), рѓоса (св.), рѓосува (несв.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК