Синоними за 'корозија':

корозија (ж.)
[ ко-ро-зи-ја ]
види:
Толковник
синоними:
рѓосување (ср.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК