Синоними за 'корона':

корона (ж.)
[ ко-ро-на ]
види:
Толковник
Правописен
синоними:
лиска (ж.), ореол (м.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК