Синоними за 'корпорација':

корпорација (ж.)
[ кор-по-ра-ци-ја ]
види:
Толковник
синоними:
еснаф (м.), претпријатие (ср.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК