Синоними за 'крајбрежен':

крајбрежен (прид.)
[ крај-бре-жен ]
види:
Толковник
синоними:
прибрежен (прид.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК