Синоними за 'куклест':

куклест (прид.)
[ ку-клест ]
види:
Толковник
синоними:
убав (прид.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК